teisipäev, 5. juuli 2016

Terve hobuse kuu - SUVENIPID

Täna jagame 11 kasulikku nippi, KUIDAS HOIDA OMA HOBUST SUVEL JAHEDAS
Nüüd kui suvi on käes, peavad hobuseomanikud olema valmis putukate, päikese ja kõvakskuivanud pinnase jaoks, mis suvega paratamatult käsikäes käivad. Siin on Horse ja Hound’i suvenipid, et hoida sind ja su hobust jahedas.

1. Kui sa võistled, püüa võistlustele lahkuda võimalikult vara, et vältida reisimist palava ilmaga ja ennetada võimalust, et jääd päeva kõige kuumemal ajal liiklusummikusse.
2. Vaata, et hobusekärus oleksid kõik aknad lahti, et tagada värske õhu vool hobusekärus. Kohale jõudes kaalu, kas hobustel on jahedam seista otsese päikese eest varjatult pargitud treileris (mõtle autosse jäetud koertele!) või oleks neil parem värskes õhus vilus.
3. Kui su hobune on tavaliselt öösel tallis ning päeval õues, kaalu selle liikluse ümberpööramist, et vältida päeva palavamaid ja kärbserohkemaid hetki.
4. Kui su hobune peab terve päeva väljas olema, taga talle koht, kuhu päikese ja putukate eest varju minna, näiteks puud või muu varjualune
5. Märg ilm pärast pikka põuda võib panna noore rohu kiirelt kasvama, nii et ole valmis vajadusel piirama oma hobuse aega karjamaal, kui oled mures laminiidi või kaalutõusu pärast
6. Kui sa kahtlustad, et su hobusel on kuumarabandus, lase tal jahedas kohas maha jahtuda, vala ta seljale jahedat vett ning paku iga mõne minuti tagant väikeste kogustena vett. Kui sümptomid ei leevene, kontakteeru oma veterinaariga.
7. Valged piirkonnad näol ja kapjade ümber on päikesepõletusest kõige ohustatumad, kuna seal on vähem pigmenti ja karvkatet, nii et ära unusta sinna määrida päikesekaitset.
8. Pihusta oma hobuse boksi seinu põhjalikult putukatõrjega, et peletada kärbseid.
9. Niisketes oludes, näiteks järvede ja tiikide läheduses armastavad sääsed paljuneda, nii et kui soovid oma hobust säästa sügelusest, siis hoia teda seisvast veest eemal.
10. Eemalda koplist pidevalt hobuste väljaheited ja hoia sõnnikut tallist võimalikult kaugel, et vähendada probleeme kärbestega.
11. Et ravida üksikut vaevusi põhjustavat putukahammustust, hoia sellel külma peal või leota külma soolaveega (lisa 1 teelusikas soola 2 tassile veele). Mitmete hammustuste puhul võib aidata kerge hobusešampoon, mis eemaldab ärritava surnud naha ning jahutab põletikulist nahka.
Tõlgitud ajakirjast Horse&Hound

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar